Arslan yürekli olmak!

Arslan yürekli olmak nedir? Nasıl bir yüreğe arslan yürekli denir? Ne demektir bu?…Bu gün bu bir paylaşım sitesinde gördüğüm bir fotoğraf ve altındaki yazı beni çok etkiledi. Fotoğrafı ve altındaki yazıyı olduğu gibi paylaşıyorum.

awsde“Dişi aslan avladığı ceylanı yemeğe başlarken karnında yavrusu olduğunu fark eder. Yavruyu ölmüş ceylanın karnından çekip çıkarır lakin iş işten geçmiştir yavru çoktan ölmüştür. Annesi ölmüş yavruyu yere koyar ve ağır adımlarla bir kenara çekilip yere uzanır. Bu fotoğrafları çeken fotoğrafçı uzun süre aslanın hareketsiz kalmasından şüphelenir ve cesaretini toplayarak aslanın yanına yaklaştığında onun öldüğünü görür. Sonradan aslanın ölüm nedeni için karnını yaran veteriner kalbinin patlayarak parçalandığını tespit eder.. Bu fotoğrafı gördükten ve altındaki bu bu yazıyı okuduktan sonra anladım ki; Aslan yürekli olmak, gücüne dayanarak senden zayıfların hayatına kast etmek değil; masum bir annenin yada bir yavrunun ölümüne sebebiyet vermiş olmanın üzüntüsüne yüreğinin dayanamaması demekmiş..”  —- Fotoğraf ve yazı alıntıdır. Aslan yürekli olmak deyimini insanlara zarar vermekle karıştıranlara ithafen paylaşılmıştır.

Bu konuda bir fikriniz mi var?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.