Hakkımda

Merhaba! Gündüzleri bisikletli kurye, geceleri ise hevesli bir aktör olabilirdim. Öyle olmadı. Bu hayatta edindiğim rol gündüzleri sanal dünyanın engebeli arazisinde çalışmaya çalışan, insanların sorunlarına çözüm arama peşinde koşan, bir doktor edasıyla sorunlara yaklaşan sıradan bir çalışan iken, geceleri gündüz edindiği yorgunluğu üzerinden atma çabasında olan ve yer yer bir aktör edasıyla kendine ve sevdiklerine kalan zamanı kullanmaya çalışan bir şair-müzisyen ve sabahtan kalma bilgisayar müptelası hayalcinin tekiyim, burası da benim bloğum. İstanbul’da yüzüyorum. Bu koca denizin hırçın suları yer yer ağzıma, burnuma dolup beni nefessiz bırakıyor olsa da yine de kalan temiz havasını solumaya çalışmakla uğraşıyorum. Bıdık isminde harika bir köpeğim olmasını isterdim. Bir zamanlar Bigidi adında bir muhabbet kuşumuz vardı acaip tatlıydı. Ölünce çok üzüldüm. Kola içmeyi sevmem mevye suları tercihimdir. Yağmura yakalanmayı severim; özellikle de ılık akşamlarda…

17Haz2006_isoGitarİnançlarım arasında bir gün bu ülkenin çiftçilik ve tarımının yeniden canlanacağı, sanayinin diğer devletlerin önünde olacağı, sporda ülkesel atlayışla numara bire yükseleceğimiz, sanat da her daim şiirsel bir üslupla icra edilmiş göze ve kulağa hoş gelen aynı zamanda eğitici öğretici ve anımsatıcı yapıtlarla bir gökdelen gibi yükseleceğimiz ancak o kadar taş olmayacağımız inançları var. Bir de arada yazıp çizdiklerimle yani iki kuruşluk aklımla sanki bir şeyleri düzeltecekmiş, insanların mevcut yaşamlarına bir artı katabilecekmiş gibi bir inancım var. Hayalcilik işte çok görmeyin….

İnsan neden güzel bulduğu sözlerden alıntılar yapar: sanırım hayat görüşünün bir kısmını veya tamamını yansıttığı için olabilir. Ya da sadece beğendiği için. Ama ben de izninizle kulağıma küpe olan bir iki sözü paylaşmak isterim:

“Zaman en iyi yargıç, sabır ise eşsiz bir öğretmendir” – Alıntı ( Frédéric Chopin)

“Rahat bir yatakta tutsak yatmaktansa rahat olmayan bir yatakta özgür yatmayı tercih ederim” – Alıntı -(The Dharma Bums (Zen Kaçıkları)Jack Kerouac )

inwonderlandBuradan paylaştıklarım nazarında beni mükemmel bir insan, hatasız bir insan olarak görmeyiniz. Öyle değilim. Kendimi öyle bir insan olarak gösterme niyetim de yoktur. Asıl gücüm ve kudretim hatalarımı görüp kabullenmem, onlardan ders alabilmem ve onları tekrarlamamam ile ölçülebilir. Yoksa herkes gbi hataları olan bir kul, bir kişi, bir insanım. Herkes için geçerli olan bu kurallar beni de sizden farksız kılar. Herkes gibi bir insanım işte.

İşte bu nedenle şöyle derim;

“Efendiler, hanımefendiler, tanışlar, tanımamışlar; beni aklınızda şekillendirip canlandırmayınız! Beni olduğum gibi, hatalarımla, doğrularımla görünüz. Zira ben; aklınızın dışında bir var oluşla dünyaya geldim. Tıpkı; sizler gibi!” – İ. KAYA 13.Eylül.2013tanislar_tanimamislar

 

 

 

Beni de siz gibi tüm insanlarda olduğu gibi birbirinden farklı kılan şey ise sahip olduklarımı sunuş biçimim olabilir.

Yukarıdaki cümlede anlatmak istediğim şey; her insanın dünyaya gelişini mucizevi olarak görüyor olmamdır. Herkes gibi sıradan ve herkes gibi mucizevi bir oluşla dünyaya gelen biriyim…Sizin gibi den kastım budur.

Bir yazar olmamakla beraber “yazabilmeyi” dilerim her zaman. Aklıma geldikçe sağa sola basit çizgiler şeklinde adlandırılabilecek veya karalamalar denebilecek notlar alırım. Edebiyat bilgim fazla değildir. Genel kültürüm de öyle yüksek falan değildir. Sıradan birinin sahip olduğu bilgileri geçmez bildiklerim. Hatta bazen sıradanlığın da altına düşer, unutur, takılır kalırım. Bilirim ki her mücevher işlendiği ölçüde değerlidir. Zaman içerisinde gördüklerinden dersler çıkartarak kendisini geliştirmeye çalışan biriyim; yine herkes gibi zaman içerisinde işlenen bir mücevher gibi…Ve burada yaptıklarım, yani yazıp paylaştıklarım bir ışığın yansımasıdır sadece. Belki yanımdan geçmişsinizdir tesadüfen ve burada bir iz bulursunuz kendinizden…

Bu site hakkında

Son olarak bu web sitesinin neden kurulduğundan ve burada nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsedeyim. Bu site tamamen paylaşım amacıyla kuruldu. Bir kaç şarkım vardı bunlar hakkında başka insanların düşüncelerini merak ediyordum. Bir paylaşım ortamına, kendi paylaşım ortamıma ihtiyaç duydum. .. Bu ste edindiğim bir takım bilgileri sizlerle paylaşarak bilgi arayışı içerisindeki arkadaşlarımıza yardımcı olabilmek ve aynı zamanda kendi gelişimime de katkıda bulunabilmek nedeniyle paylaşım yapmak amacıyla kuruldu. Bu paylaşımlarda öncelikli tuttuğum şeyler kendi bestelerim, denemelerim elbette. Ancak bunlar yanında elbette yeni edindiğim bir takım bilgileri, beğendiğim ya da beğenmediğim şeyler hakkında düşüncelerimi de buraya ekleyeceğim. Bunları yaparken kaynak göstermek ve kaynağa hakkını vermek elbette ki gözden kaçırmamaya çalıştığım bir durum olacak ve bu siteye yazmak isteyenlerden de bunu bekleyeceğim. Burada yer alan bilgilerin kesinlikle doğru olacağını savunmamın yanlış olacağını dile getirmemin bir manası olmadığını düşünüyorum. Tabiki hatalarım olacak ve tabiki bunlar için şimdiden affınıza sığınırım ama amaç doğruyu paylaşmak olduğundan gördüğüm yanlışımı da en kısa zamanda düzelterek ve hatamı kabullenerek ilerleme yolunda adım atmaktan kaçınmayacağım, bu siteyi ziyaret eden sizlerin de aynı şekilde düşünerek hareket edeceğinize ve benim gibi hatasını kabullenebilecek iyi niyetli insanlara yardımcı olacağınızdan yine şüphem yok.

Amaç paylaşım olduğundan paylaşımda bulunacağımız şeylerin temeli elbette ki “düşünce” yi teşkil edecek. Öncelikle paylaşacaklarım kendi düşüncelerim olacağından bunu yaparken insanları kırıp rencide etmemeye, bu düşüncelerin sadece “bana ait” olduğunu belirtmeye ve başkalarının farklı şekilde düşünebileceğinin altını çizmeye ve yine elbette düşüncelerimin kesin olarak doğru olmayabileceğini belirtmeye şimdi bu satırlardaki gibi özen gösterecek ve aynı özeni sizlerden de bekleyeceğim. Her şeyden önce karşılıklı sevgi ve hoşgörü tüm dinlerin  ve medeniyetlerin de esası olduğu üzere bu web sayfasının da esası olacak. Bu web sitesinde tüm renklere saygı duyulacak ve bu web sitesine giren ziyaretçilere de okuduklarına bu saygı çerçevesinde davranılacak bu siteye yazdıkları yorumların “kendi düşünceleri” olduğu şimdi burada olduğu gibi belirtilecek ve hatırlatılacak.

“Düşler görülmek ister” diyerek yola çıktık, “Biz” diyerek hitap ettik ve “gök kuşağını yakala” diyerek devam ediyoruz. Tüm renkler ve güzellikler bizimle olsun ve bunların kıymetini bilmek nasip olsun… Burada yazılanlar zaman içerisinde değişebilir ancak değişmeyecek tek şey iyi dileklerimiz olsun…

[form nereden-ulastiniz]

“Hakkımda” üzerine 3 yorum

  1. Merhaba. Antivirüs değerlendirmenizi okudum ve beğendim. Sizden bir şey rica etmek istiyorum. Ben Norton 360 ile Avast 7’yi karşılaştırmak istiyorum ve bu sanal dünyada adam akıllı bir bilgi yok. Rica etsem bana yardımcı olabilir misiniz ? Şimdiden teşekkür eder, iyi günler dilerim 🙂

    1. Öncelikle beğeniniz ve verdiğiniz önem için teşekkür ederim. İnceleme fırsatı bulduğum ilk fırsatta düşüncelerimi paylaşacağım. Sizden bir ricam olacak. Yorumlarınızı ilgili konu altına yazarsanız takip etmek daha kolay olur ve daha doğru olur. Konuyla ilgili yorumunuzu konuyu okuyanlar da görebilirler.
      Teşekkür ederim.

Bu konuda bir fikriniz mi var?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.