Tutku ile dansın birleşimi, mavi ve kırmızının dansı: Tango!

Tango nedir diye sorsalar evet, tarifim kesinlikle bu olurdu! Hiç yapmadım ama öğrenmeyi isterdim. Çünkü bu tutkulu dansı izlemek bile insanın içine mutluluk veren duygular katıyor. Bunu bir kenara bırakın eğer spor yapmak istiyorsanız zannediyorum dans sporu eğlenceye dönüştürmenin bir diğer adı olabilir. Ve eğer bu spor Tango ise tütsülenmiş bir balığı tadmak kadar keyif verebilir…

 

 

 

 

Günün birinde bu dansı öğrenmeyi çok isterdim. Antalya’da benim gibi bu isteğe sahip insanlar için iki arkadaşımın kurduğu bir okul var. “Antalya Tango Dans Stüdyosu Antalya’da 2009 yılı Şubat ayında Akın ve Gülşen Gökkaya tarafından kurulmuş olup 2010 yılı Ekim ayında da halen faaliyet gösterdikleri Konyaaltı’ndaki kendi stüdyolarında faaliyet göstermektedirler.”

Geçen gün şöyle bir mesajları ilişti gözüme Facebookta.

“Yılın son tatilini, akdenizin cennet mekanında, tanrıların şehrinde hem de yılın en güzel mevsiminde doyasıya tango yaparak geçirmek isteyenler… bu fırsatı kaçırmayın, kaydınızı yaptırın.
(kayıtlar www.antalyatangomarathon.com sitesi üzerinden online olarak yapılması gerekmektedir.)

hem tatil, hem de doyasıya tango için aman geç kalmayın… sonra gerçekten üzülürsünüz…”

 

Doğrusunu isterseniz koşa koşa gitmek isterdim eşimi alıp. Benim gibi çalışan insanlar için bu tür fırsatlar pek değerlendirilemese de eğer sizin imkanınız varsa değerlendirin derim.

İletişim kurmak isteyenler için web sayfaları: http://www.antalyatango.com

Facebooktan takip etmek isteyenler için: http://www.facebook.com/antalyatango

 

Bu konuda bir fikriniz mi var?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.