Bildiğin her şeyi unut!

Kadıköy'de geceler çoğu kez ıslaktır. Neden bilmiyorum ama öyle anımsıyorum. Tuzlu bir sıvının insanın dudaklarında kalan tadı gibi bir şey ifade ediyor bu ad bana. Kadıköy…Kadıköy gecelerinde Buddha adlı bara yolunuz düştüyse ve Suitcase grubunu canlı olarak pek çok kez dinleme şansını yakaladıysanız ben buna gerçekten şans derim. Canlı performanslarıyla göz ve kulak dolduran grubun bence geç kalmış albümüne adını veren "Bildiğin her şeyi unut" adlı şarkıları tam da anımsadığım Kadıköy'e özgü geldi bana…

Bildiğin her şeyi unut

 

"Yaklaşık 12 yıldır, ağırlıklı olarak alternatif İngiliz rock gruplarının albümlerinden çeşitli şarkıları istanbul’un birçok bar ve club’larında çalan ve şehrin gece yaşantısının rock kesiminde kendine uzun soluklu yer edinmiş olan Suitcase, ilk stüdyo albümü Bildiğin Herşeyi Unut’u piyasaya sürdü.

Ülkemizde verilen birçok konserde de (Muse, The Stills gibi) albümlerini henüz piyasaya sürmeden alt grup olarak yer almış olan ve MTV’de de boy gösteren Suitcase, Deniz Özberk tarafından kurulan ve çeşitli kadro değişimlerine rağmen yaşantısına devam edebilmiş, üzerine de kendi albümünü ekleyebilmiş olan bir grup. Öncelikle müzik piyasasının durumunu da düşünerek bu açıdan tebrik etmek lazım arkadaşları…"  Kaynak: Patlican Albüm hakkında daha fazla bilgiye Patlican web sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Bu albümün çıktığını sevdiğim bir arkadaşımın Yahoo! 360 bloğundan öğrendim. Bir şarkılarını (Bildiğin her şeyi unut) dinleme fırsatı buldum. Diğer şarkıları nasıldır bilmiyorum ama destek olunması gereken bir grup. İyi olan şeylere, değerli olan şeylere destek olmak gerek. Mutlaka orjinal albümü alın derim ve yolunuz düşerse bir Kadıköy gecesinde dinleyin derim…

Albümü ttnet müzik üzerinde dinlemek için brayı tıklayın.

Sutcase röportajı için burayı tıklayın

 

Bu konuda bir fikriniz mi var?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.