Savaşın çirkin yüzü vicdansızlığın yüzünden güzeldir!

No Gravatar

Bugün Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırdığı haberleri ile uyandık. Bu oldukça dehşet vericiydi. Çünkü bu saldırı sivilleri hedef almıştı. Savaşın çirkin bir yüzü olabilir, fakat bu saldırı savaşın çirkin yüzünü gölgede bıraktı. Savaş zamanı dahi olsa çocuklara, kadınlara, silivillere saldırmak kabul edilebilir değildir! Bu tamamen “insanlık dışıdır”!

Tarih 26 Şubat 1992, günümüzden 28 yıl önce! Karabağ savaşı, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin dağlık Karabağ bölgesinde bir kasaba; Hocalı… Ermenistan güçleri kasabanın giriş çıkışını kapatıyor ve Azerbaycan Cumhuriyeti’nin resmî açıklamasına göre saldırıda 106’sı kadın, 83’ü çocuk olmak üzere toplam 613 Azerbaycanlı hayatını kaybetmiştir. Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde cesetlerin birçoğunun yakıldığı, gözlerinin oyulduğu, başları kesildiği görülmüştür. Hamile kadınlar ve çocukların da maruz kaldığı tespit edilmiştir.( Bkz.: https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/hocali-katliaminda-neler-oldu-26-yil-once-bugun-hocali-katliami-yapildi-2248199/)

Bugün tarih bir kez daha silkeledi yapraklarını ve o günleri anımsattı. Savaş acıdır ama vicdansız değildir! Vicdansız olan işte böylesi bir vahşete neden olan insanlardır, namlularını sivillere masum halka çevirenlerdir.

Gerçek tarihin sayfalarından haykırıyor!

Azerbaycan haklı olarak savaş hali ilan ediyor…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.